Przeskocz do treści

Szatka do chrztu – jaka będzie najlepsza?

Chrzest Święty to jeden z sakramentów kościoła katolickiego. Co do zasady, chrzczone są przede wszystkim małe dzieci, choć zdarza się, że do chrztu przystępują także dorośli. Tradycja katolicka mówi, że najlepszym momentem do ochrzczenia dziecka są pierwsze trzy miesiące życia malucha.

Jak się przygotować do chrztu?

Przede wszystkim, nie można dać się zwariować. Należy pamiętać o tym, że chrzest, to przede wszystkim bardzo ważne przeżycie duchowe dla najbliższej rodziny. Wszak to właśnie przez ten sakrament, kościół powszechny zyskuje kolejnego członka. Jest jednak kilka spraw, o których trzeba pamiętać przy okazji organizacji chrztu. Jedną z nich są symboliczne przedmioty używane podczas ceremonii chrzcielnej, jak na przykład szatka do chrztu, którą można kupić w Meritohurt.

Szatka do chrztu - co to takiego?

Na pierwszy rzut oka, szatka chrzcielna, to kawałek białego materiału. Może być wykonana z bawełny lub materiału syntetycznego. Dostępne są szatki w różnych kształtach, choć dominują kwadratowe. W pewnym momencie mszy chrzcielnej, matka chrzestna zakłada dziecku taką szatkę. Wzory szatek do chrztu są różnorodne. Może być to gładki materiał lub też przyozdobiony na przykład haftem albo koronką. Dużą popularnością cieszą się szatki, które jednocześnie są pamiątką chrztu. Na specjalne zamówienie można kupić szatkę z wyszytym imieniem dziecka oraz datą chrztu świętego. Ceny szatek zaczynają się już od kilku złotych.