Przeskocz do treści

Czym jest krzyż franciszkański i dla kogo go kupić

W sklepie z dewocjonaliami naprawdę można stracić głowę. Tyle tutaj pięknych rzeczy i przedmiotów dla osób, które lubią otaczać się tym, co związane z wiarą chrześcijańską. Wszystko wykonane jest z prawdziwą starannością i w dobrym stylu, jednak to, co wyjątkowo przykuwa wzrok to po prostu krzyż franciszkański. Ten krzyż jest jedyny w swoim rodzaju i inspirowany pięknym krzyżem z drewna z wizerunkiem Jezusa. To do niego modlił się jeden z ulubionych świętych wszystkich Polaków - Franciszek z Asyżu.

Piękny krzyż franciszkański


Krzyż franciszkański to rzecz wyjątkowo piękna. Wykonana z drewna sosnowego, z prawdziwą starannością, aby jak najlepiej odtworzyć oryginał - jedyny w swoim rodzaju. Wisi on w kościele San Damiano. To właśnie na nim znajduje się wizerunek Jezusa przybitego do krzyża, który został wykonany piękną techniką. Krzyż franciszkański będący repliką warto kupić wtedy, gdy symbole religijne i dewocjonalia są dla nas piękną pamiątką. To też sposób na stworzenie intymnego miejsca do modlitwy. Można powiesić go na ścianie lub postawić na stole na domowym ołtarzyku, aby dodatkowo udekorować to miejsce. 

Komu podarować krzyż franciszkański


Taki krzyż to również przepiękny pomysł na drobny podarunek dla bliskiej osoby, dla której wiara ma szczególnie duże znaczenie. Można obdarować nim również kapłana lub siostrą zakonną, na przykład w podziękowaniu za przygotowanie dzieci do komunii świętej lub bierzmowania. To naprawdę bardzo miły gest, który z pewnością spotka się z ciepłym przyjęciem.