Przeskocz do treści

Święci uśmiechnięci

Miło jest, gdy święci się do nas uśmiechają, właściwie nie zdarza się, żeby mieli jakieś wyjątkowo smutne miny, raczej może zadumane. Jakich świętych najczęściej kupujemy?

Św. Faustyna i Biblia Jerozolimska

"Jezu ufam Tobie" to słowa rozpowszechnione dzięki św. Faustynie. W tej krótkiej frazie katolicy często odnajdują sens swojego życia. Objawienia św. Faustyny opisane w jej "Dzienniczku" dostaniemy w sklepach z dewocjonaliami, a wraz z nim wyjątkowy obraz Jezusa Miłosiernego, który warto mieć w domu. To jeden z najczęściej wieszanych świętych obrazów obok Matki Boskiej. Sklepy z dewocjonaliami to również dobry wybór, jeśli chcemy zakupić Biblię. Biblia Jerozolimska czy Biblia Tysiąclecia to produkt, który nie traci zupełnie na swojej atrakcyjności. Codzienne czytanie Pisma Świętego otwiera nas na Słowo Boże i pielęgnuje naszą wiarę. To dobry pomysł na prezent z każdej okazji. Często wraz z nią mamy możliwość zakupienia specjalnego kuferka z dedykacją, w którym będziemy ją przechowywać. https://www.meritohurt.pl/pismo-swiete/biblia-jerozolimska-paginowana,11183,1.html

Każdy święty chodzi uśmiechnięty

Obok wspomnianych wcześniej świętych obrazów z Matką Boską i Jezusem Miłosiernym można zakupić również obrazy z innymi świętymi. Popularność świętego jest uzależniona od świadectw, jakie wystawiają mu ci, którzy mu zaufali. I tak bardzo atrakcyjny jest pod tym względem Ojciec Pio czy św. Szarbel od nowotworów. Ale w dewocjonaliach dostaniemy praktycznie każdego świętego. Świętego Krzysztofa dostaniemy w formie obrazków, magnesów, breloków, figurek, a jego popularność w Polsce jest wprost niezrozumiała. Jeśli jednak posłużymy się powiedzeniem, że lepiej dmuchać na zimne, to już wszystko jasne.