Przeskocz do treści

Cudowna figura Jezusa zmartwychwstałego

Od samych początków chrześcijaństwa wyznawcy Jezusa Chrystusa starali się składać mu hołd, oddawać się pod jego opiekę, tworząc sztukę religijną na bardzo różne sposoby. Tworzono więc obrazy, symbole, ale też figury, aby zaznaczyć, jak ważny w życiu nie tylko artysty, ale społeczności, z której on pochodził, jest Jezus Chrystus. Czy warto więc zastanowić się nad wyborem figury Jezusa Zmartwychwstałego? Jak najbardziej i to z wielu powodów.

Figura Jezusa Zmartwychwstałego jako przypomnienie boskiej natury Zbawiciela

Tylko Jezus Chrystus zmartwychwstał. Żadnemu innemu człowiekowi nie było dane zmartwychwstać, bo tylko Jezus Chrystus był i człowiekiem, i Bogiem. Figura Jezusa Zmartwychwstałego przypomina o tym fakcie tak wierzącym, jak i niewierzącym, a posiadając ją w swoim mieszkaniu lub domu, wierni okazują swojemu Bogu nie tylko cześć, szacunek i bojaźń. Pokazują swoje wartości także tym, którzy odwiedzają ich dom, tym samym wpływając, przynajmniej po części, na ich przyszłe wybory duchowe.

Wartości duchowe

Figurę Jezusa Zmartwychwstałego tworzy się z określonej materii, konkretnego materiału, jednak to niematerialne wartości są najważniejsze, a materialna figura jest jedynie ich przypomnieniem. Doskonale i z szacunkiem odwzorowana postać Zbawiciela wywołuje w wiernych określone postawy i przypomina, że Bóg patrzy na każdy ich uczynek, zarówno ten dobry, jak i godny potępienia. Dzięki takim figurom wierni utrzymują w swojej domowej przestrzeni atmosferę pełną duchowości i pokory.