Przeskocz do treści

Co dla chłopca i co dla dziewczynki, czyli jak wybrać idealny różaniec komunijny?

Z punktu widzenia chrześcijanina, każdy różaniec - niezależnie od swej formy - jest ważnym narzędziem modlitewnym. Niemniej jeśli jest on po raz pierwszy ofiarowany dziecku, musi on posiadać określone cechy. Wiążą się one przede wszystkim z jego kolorem, ale i budową.

Różaniec komunijny dla chłopca - na co postawić?

różaniec komunijny

Z wyborem różańca komunijnego dla chłopca nie powinno być problemu. Najlepiej, jeśli jest on barwy białej lub po prostu czarnej. I choć wiele poradników podkreśla, że powinien on mieć barwę czarną, to jednak białe różańce - ze względu na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej - również są jak najbardziej wskazane. Aby różaniec się nie zgubił, warto też postawić na specjalne etui. Jeśli etui to jest ofiarowane chłopcu, to jak najbardziej może ono mieć barwę białą lub brązową, która doskonale łączy się np. z różańcami drewnianymi.

Różaniec komunijny dla dziewczynki - na co postawić?

W przypadku dziewczynek kolorystyczna różnorodność różańców jest oczywistością. Warto więc postawić na modele, które są albo białe, albo też… różowe bądź zielone. Ciekawym rozwiązaniem są też i takie różańce, w których każda dziesiątka paciorków jest pomalowana innym kolorem. Dzięki temu - przynajmniej na wczesnym etapie rozwoju duchowego - zrozumienie istoty modlitwy różańcowej przez dziecko jest znacznie łatwiejsze.

Podsumowując, różaniec komunijny nie musi być wyłącznie biały. Wręcz przeciwnie - można też postawić na wiele innych, alternatywnych barw, choć rzecz jasna z pewnym umiarem.