Przeskocz do treści

Obrazek Matki Boskiej – dlaczego warto mieć go przy sobie?

Bardzo wiele osób przynajmniej raz w życiu widziało obrazek Matki Boskiej. Nie każdy jednak decyduje się nosić go przy sobie na co dzień, a szkoda. Na wielu obrazkach zamieszczone są piękne modlitwy, które można odmawiać w wolnych chwilach. Ponadto, niektóre obrazki zawierają medaliki, których noszenie, zgodnie z obietnicą Maryi, może uchronić przed wieloma smutnymi zdarzeniami. 

Po co mieć obrazek Matki Boskiej?

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto zdecydować się na posiadanie obrazka Matki Boskiej. Maryja jest przedstawiana na naprawdę wiele różnego rodzaju sposobów. Dużym zainteresowaniem cieszą się obrazki przedstawiające Matkę Boską Różańcową, ale wielu osobom najbardziej podobają się obrazki z Matką Boską Częstochowską.

Doskonałym pomysłem będzie posiadanie takiego wizerunku Maryi, który kojarzy się najlepiej. Każdy może mieć oczywiście inne preferencje. Dobrym pomysłem może być także zakupienie kilku różnych obrazków z wizerunkiem Matki Bożej. Obrazki można zakupić przede wszystkim w sklepach z dewocjonaliami.

Mowa tu zarówno o sklepach stacjonarnych, jak i o sklepach internetowych. Czasami obrazki można również znaleźć w przedsionkach kościołów. Można je ze sobą zabrać za darmo, bo są przeznaczone dla wiernych odwiedzających świątynię.

Gdzie trzymać obrazek Matki Boskiej?

Obrazek Matki Boskiej https://www.meritohurt.pl/obrazki-do-ksiazeczki/obrazki-z-matka-boska.html dobrze byłoby mieć przy sobie. Dzięki temu będzie można w trudnej chwili zaznać otuchy. Doskonałym pomysłem będzie więc noszenie obrazka Maryi w portfelu bądź w torebce. Można trzymać go także w notatniku czy kalendarzu.

Wspaniałym rozwiązaniem będzie również zabranie obrazka z Maryją do samochodu. Na jego odwrocie można zapisać modlitwę o bezpieczną podróż. Obrazek Najświętszej Panny warto mieć także w swoim modlitewniku. Można go wykorzystać jak zakładkę i zaznaczyć swoje ulubione modlitwy.