Przeskocz do treści

Dewocjonalia na prezent

Prędzej czy później w życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że zostaje on zaproszony na religijną uroczystość. Jest to na przykład pierwsza komunia święta, chrzest święty albo też ślub. W tej sytuacji wypada podarować coś związanego właśnie z religią jako prezent.

Różaniec drewniany

Katolicy, czyli osoby należące do kościoła rzymskokatolickiego, jeśli tylko poważnie traktują swoją wiarę i przynależność do tej organizacji, bardzo dużą wagę przywiązują do Modlitwy Różańcowej. Tylko katolicy otaczają czcią Maryję czyli Matkę Jezusa. Właśnie ta cecha odróżnia katolików od protestantów. Protestanci skupiają się wyłącznie na Bogu, uznając Pismo Święte jako jedyny autorytet. Odrzucają oni więc tradycję, czyli to co zostało ustalone przez wiele lat istnienia Kościoła. Co prawda różaniec jako przedmiot nie jest konieczny do odmawiania modlitwy różańcowej, trudno jednak wyobrazić sobie katolika, który nie posiada różańca w swoim domu.

Różaniec w podróży

Piękny różaniec drewniany można zabrać ze sobą w podróż, zarówno bliższą jak i dalszą. Wiele osób każdego dnia bierze ze sobą różaniec jako ochronę. Wielu ludzi modli się różańcem w drodze do pracy, na przykład w autobusie, w pociągu albo pieszo. Nikogo nie dziwi przecież widok osoby, która trzyma w ręku różaniec i po prostu się modli. Modlitwa różańcowa pozwala wypraszać różne łaski u Boga i jego matki, dlatego też jest to szczególnie ukochana modlitwa szczególnie przez osoby starsze, które oddają Matce Bożej pod opiekę swoje dzieci.