Przeskocz do treści

Wizerunek rodziny świętej w domu

Dewocjonalia, święte obrazy, różańce to tematyka bliska szczególnie katolikom, ponieważ na przykład protestanci raczej unikają takich form oddawania czci Bogu. Protestanci stawiają na prostotę i na bliskość Boga w modlitwie, na indywidualną relację ze swoim Panem i Stwórcą.

Katolik a obrazy

W domach katolików bardzo często wiszą różne święte obrazy, a także znajdują się różnorakie dewocjonalia, wśród których szczególnie popularny jest różaniec, który służy do modlitwy różańcowej. Można oczywiście modlić się na różańcu bez fizycznej obecności różańca jako przedmiotu, jednak pomaga on w liczeniu kolejnych modlitw Zdrowaś Maryjo, a także jest widocznym symbolem, że dana osoba ceni sobie pobożność maryjną.

Obraz świętej rodziny

Obraz przedstawiający wizerunek Świętej Rodziny jest doskonałym prezentem dla każdej rodziny na każdą okazję. Święta rodzina, czyli Józef, Maryja i dzieciątko przeżyli bardzo trudną historię, ale na pewno mogą być wzorem Rodziny we wszystkich aspektach. Kiedy na ścianie znajduje się obraz z wizerunkiem Rodziny Świętej, trudno popełniać grzechy godzące w świętość i godność rodziny. O tę świętość rodziny trzeba walczyć szczególnie teraz w XXI wieku, kiedy różne instytucje i ruchy niekoniecznie cenią godność i świętość rodziny składającej się z żony, męża i dzieci. Obecność obrazu z wizerunkiem rodziny świętej w domu może mocno pomóc w pracy nad sobą u wszystkich domowników. https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete/sw-rodzina.html