Przeskocz do treści

Pomysły na ciekawą pamiątkę bierzmowania

wkoscieleBierzmowanie to wyjątkowy sakrament. Katolicy poświęcają mu znacznie mniej uwagi niż ma to miejsce w przypadku pierwszej komunii świętej, z religijnego punktu widzenia jego wymiar jest jednak szczególny. To właśnie bierzmowanie jest świadomym wyrazem akceptacji zasad wiary i deklaracją gotowości podążania zgodnie z jej zaleceniami, o ile bowiem podczas chrztu zdecydowali o tym rodzice dziecka, o tyle w czasie pierwszej komunii można było mówić jedynie o decyzji częściowo świadomej.

Skoro mamy do czynienia z wydarzeniem doniosłym z punktu widzenia młodego wiernego i jego przyszłego życia, nie można nie zgodzić się z tym, że również pamiątka bierzmowania powinna mieć wyjątkowy charakter. Wiele zależy oczywiście od samych rodziców i świadka uczestniczącego w tym wydarzeniu w imieniu młodego człowieka, bardzo często można więc usłyszeć o przypadkach, w których młody człowiek może liczyć jedynie na zastrzyk gotówki. Warto zatem poświęcić pamiątce bierzmowania chwilę uwagi zwłaszcza, że jej wymiar symboliczny może iść w parze z wartością finansową.

Wśród dziewcząt szczególnie dużą popularnością cieszy się różaniec, jeśli bowiem poszukamy staranie, możemy znaleźć taki, który zachwyca swoją elegancją. Młody mężczyzna z pewnością doceni eleganckie wydanie Pisma Świętego albo książeczki do małżeństwa nawet, jeśli sięgnie po nie dopiero po kilku latach.