Przeskocz do treści

Święte wizerunki na medalikach

Niezwykła sława świętych obrazów niesie się po całym katolickim świecie. Tłumy wiernych przybywają chociażby do polskich świątyń Maryjnych w Częstochowie lub Licheniu. Każdy katolik zna i otacza czcią obraz Jezusa Miłosiernego słynącego z wielu płynących łask i cudów. Wizerunki z ważnych obrazów i malowideł możemy odnaleźć chociażby na srebrnych medalikach i nosić je przy sobie, zawsze blisko serca.

Matka Boża Częstochowska


Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej pojawia się bardzo często na świętych zawieszkach. Nic dziwnego: obraz tak znany i okryty szeroką sławą został przeniesiony do osobistego użytku każdego wiernego. Orędownictwo Matki Bożej jest niezwykle ważne dla osób wierzących, dlatego medaliki srebrne z jej podobizną zajmują szczególne miejsce wśród dewocjonaliów. Za Jej wstawiennictwem doszło do bardzo wielu uzdrowień oraz cudów, więc chęć Jej stałej obecności w naszym życiu jest bardzo mocna.

Medaliki srebrne z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego


Nie ma silniejszego i bardziej ufnego zawierzenia się opiece Jezusa, jak "Jezu, ufam Tobie!" wprowadzone do katolickiego życia dzięki objawieniom Świętej Siostry Faustyny. To niemalże katolickie motto, a obraz Jezusa Miłosiernego daje mnóstwo nadziei i poczucia przyjacielskiej i opiekuńczej obecności Boga w naszym życiu. Medaliki z tym wizerunkiem są symbolem bardzo ufnego powierzenia się Bożej opiece i oddania swojego życia w Jego ręce.